جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۲
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۲۳۸
گزارشگر : ۹۶

برگزاری اولین نشست تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در همدان

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۰۲

این نشست با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان، معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان، مدیرکل کمیته امداد استان، مدیران کشوری و استانی و همه اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد، مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان در ابتدای جلسه شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین و فرارسیدن اربعین حسینی را تسلیت گفت و ادامه داد: برگزاری این جلسه طرحی ابتکاری از سوی استانداری همدان است و کمیته امداد نخستین دستگاهی است که توفیق برگزاری این نشست تخصصی را پیداکرده است.
ترکمانه با اشاره به این مطلب که سازمان‌های مردم‌نهاد و مراکز نیکوکاری ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان به وجود آورده‌اند، گفت: امیدواریم حاصل این نشست ضمن رضایت پروردگار سبحان، خدمت شایسته‌تر و درخور کمک به نیازمندان و ایجاد بسترهای بهتر و جدیدتر درزمینهٔ توسعه فرهنگ خیر و احسان در جامعه باشد.
وی بابیان اینکه باوجود دستاوردهای خوب استان گاهی با همپوشانی‌هایی در اجرای برنامه‌های خیریه مواجه هستیم، افزود: باهدف تمرکز اطلاعات سمن‌ها و شبکه‌سازی و جلوگیری از ناهماهنگی‌های تشکل‌های مردم‌نهاد استان، سامانه جامع سمن‌های خیریه راه‌اندازی شده است که امیدواریم با ایجاد فضای تعاملی بین سمن‌ها همپوشانی‌ها را به هم‌افزایی‌ تبدیل کنیم و فضای فعالیت‌های سمن‌ها را توسعه دهیم.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه امیدواریم حاصل این شبکه‌سازی، توزیع عادلانه امکانات در بین خانواده‌های نیازمند بشود و آن‌ها به سمت توانمند شدن سوق پیدا کنند، گفت: کمیته امداد و سایر نهادهای حاکمیتی در تلاش هستند تا فضای توسعه فعالیت‌های سمن‌ها ازلحاظ کیفیت و کمیت تقویت‌شده و توسعه پیدا کند.
پیمان ترکمانه در پایان سخنان خود به توزیع یک میلیارد تومان سبد کالا شامل گوشت و سایر محصولات خوراکی و لوازم‌التحریر از محل هم‌افزایی منابع کمیته امداد و سازمان‌های مردم‌نهاد در بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سمن‌ها نیز خبر داد.
انتهای پیام

(آلبوم مرتبط)

تعداد بازدید : ۸۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید