جزییات خبر

سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۵
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۲۳۹
گزارشگر : ۹۶
در نشست تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد همدان مطرح شد؛

فعالیت 63 سمن خیریه در همدان

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۱۵

راه رستگاری جامعه در تقویت و تعامل اجتماعی بوده و قانون مواسات درزمینهٔ تعامل مؤسسات مردم‌نهاد است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان با تشکر از خدمات ارزنده کمیته امداد به نیازمندان بیان کرد: راه رستگاری جامعه در تقویت و تعامل اجتماعی بوده و قانون مواسات درزمینهٔ تعامل مؤسسات مردم‌نهاد است.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد با مردم تعامل خوبی دارند اما در برقراری ارتباط با یکدیگر ضعیف عمل می‌کنند و به همین علت گاهی در خدمات‌رسانی‌ها با موازی کاری مواجه هستیم.
وی بابیان اینکه کار تشکیلاتی و شبکه‌سازی بدون هماهنگی و تعامل با سایر سمن‌ها امکان‌پذير نیست، گفت: 63 سمن خیریه در استان داریم که باید در عرصه‌های مطالبه گری، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد ورود کنند و همان‌گونه که در حمایت از اقشار جامعه خوب عمل کرده‌اند، در عرصه‌های زیربنایی و برنامه‌ریزی نیز راهکارهای خوبی ارائه دهند.
مصطفی آزاد بخت، معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان در نخستین نشست تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد خیریه استان همدان با بیان اینکه کمیته امداد در سال 97 یکی از ادارات نمونه شد و از آن تقدیر و تشکر به عمل آمد، گفت: وظیفه ما بستر سازی و تسهیل راه برای سازمان های مردم نهاد است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان  با اشاره به دوران دفاع مقدس و بروز بحران‌های طبیعی مانند سیل در کشور اظهار کرد: وقتی نیروهای بسیج مردمی وارد میدان شدند دشمن تارومار شد و زمانی که مردم برای توزیع امکانات و مایحتاج سیل‌زدگان وارد عمل شدند هماهنگی در کار به وجود آمد.
وی بابیان اینکه دستگیری از نیازمندان از خصلت‌های امام اول شیعیان است و سمن‌های خیریه استان تاکنون نشان داده‌اند که ظرفیت‌های زیادی دارند، افزود: وظیفه دستگاه‌های اجرایی، بسترسازی و تسهیلگری امور است و تصمیم‌گیری، طراحی و برنامه‌ریزی را باید به سمن‌ها بسپاریم چراکه با نقش‌آفرینی و ایجاد ساختار تشکیلاتی بین مردم، کارهای بزرگی انجام خواهد گرفت.
انتهای پیام

(آلبوم مرتبط)

تعداد بازدید : ۸۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید