جزییات خبر

شنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۱
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۳۰۱
گزارشگر : ۹۶
در 6 ماهه سال 98؛

4203 نیکوکار به حامیان اکرام و ایتام همدان پیوستند

(شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۵۱

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: حامیان از ابتدای امسال 12 میلیارد و 385 میلیون تومان به ایتام و فرزندان محسنین کمک کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با 37 درصد رشد همراه بوده است که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه حامیان از ابتدای سال جاری هشت میلیارد و 221 میلیون تومان به ایتام و چهار میلیارد و 164 میلیون تومان به فرزندان محسنین کمیته امداد استان همدان کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با 37 درصد رشد همراه بوده است که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است. 
ترکمانه با توضیح اینکه طرح اکرام ایـتام از نیمه دوم سال ۷۸ باهدف حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازهای آن‌ها در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی و درمان آغازشده است، گفت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن‌ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص اقدام می‌کنند.
وی گفت: ایتام فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم شده‌اند و در حال حاضر 20 هزار و 496حامی نیکوکار از سه هزار و 807 یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان همدان حمایت می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان همچنین گفت: 6960 حامی نیز از 2998 فرزند محسنین، فرزندانی که پدر و مادر آن‌ها دارای بیماری‌های صعب‌العلاج می‌باشند و یا توانایی پرداخت هزینه‌های کودک خود را ندارند حمایت می‌کنند.
پیمان ترکمانه میانگین کمک به هر یتیم را در ماه 359 هزار تومان و سرانه کمک به محسنین را 231 هزار تومان اعلام کرد و افزود: حامیان خیر در 6 ماهه سال گذشته 9 میلیارد و 220 میلیون تومان به فرزندان محسنین و ایتام کمک کرده‌اند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید