جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۴
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۶۱۲
گزارشگر : ۹۶

47 هزار و 571 خانواده نیازمند از خدمات کمیته امداد همدان بهره‌مند هستند

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: 47 هزار و 571 خانوار تحت حمایت این نهاد بوده و به‌ صورت ماهانه از این نهاد مستمری و سایر خدمات حمایتی را دریافت می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه خدمت به خانواده‌های نیازمند، وظیفه بزرگ و خطیری است که این نهاد به فضل خدا و همراهی عموم مردم و مسئولان عزیز تاکنون توانسته در انجام آن موفق باشد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 47 هزار و 571 خانوار تحت حمایت، به‌صورت ماهانه از این نهاد مستمری دریافت کرده‌اند.
 وی تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به 68 میلیارد تومان مستمری به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.
ترکمانه افزود: کمیته امداد استان علاوه بر پرداخت مستمری به نیازمندان، کمک‌های حمایتی متنوع دیگری شامل خدمات درمانی، خدمات فرهنگی، خدمات حقوقی و مشاوره‌ای، ساخت و تعمیر مسکن، کمک‌هزینه تأمین جهیزیه، پرداخت وام قرض‌الحسنه، تقدیم کمک‌های بلاعوض نقدی و غیر نقدی، ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای رایگان و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال را نیز به این خانواده‌ها ارائه می‌نماید.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 31 هزار و 389 خانوار با سرپرست زن، تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: 57 درصد از خانوارهای تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند و سایر خانواده‌های تحت حمایت نیز عموماً دارای سرپرست ازکارافتاده و ناتوان هستند.
وی بابیان اینکه در 7 ماهه امسال مبلغ 68 میلیارد تومان درمجموع خدمات بلاعوض و تسهیلات به این خانواده‌ها تقدیم شده افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به خانواده‌های یک‌نفره مبلغ 162 هزار تومان، دونفره 275 هزار تومان، سه‌نفره 360 هزار تومان، چهارنفره 467 هزار تومان و خانواده پنج‌نفره 517 هزار تومان به‌صورت ماهیانه مستمری پرداخت می‌شود. ضمن اینکه غیرازاین مبالغ، یارانه خانواده‌ها نیز همانند سایر شهروندان به‌حساب آنان واریز می‌گردد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید