جزییات خبر

یکشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۹
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۳۴۰۹
گزارشگر : ۱۰۳
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

اشتغال ۱۸۰ مددجوی کمیته امداد آذربایجان‌غربی در کارخانه‌های تولیدی

(یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸) ۱۳:۱۹

۱۸۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد در آذربایجان‌غربی در سال جاری با اعطای تسهیلات یارانه‌ای و پرداخت بخشی از حق بیمه کارگران در کارخانه‌های استان مشغول به کار شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: ۱۸۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد در آذربایجان‌غربی در سال جاری با اعطای تسهیلات یارانه‌ای و پرداخت بخشی از حق بیمه کارگران در کارخانه‌های استان مشغول به کار شده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین طرح‌های این نهاد در راستای اشتغال مددجویان، جلب همکاری کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی به منظور استفاده از مددجویان این نهاد است که در این خصوص وام ۵۰ میلیون تومانی  قرض‌الحسنه به ازای هر مددجو تخصیص یا حق بیمه این افراد تا سه سال توسط این نهاد پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی اظهار کرد: این نهاد برای توسعه اشتغال مددجویان همه توان خود را به کارگرفته و علاوه بر جلب همکاری کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، طرح‌های خوداشتغالی را نیز در کنار دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال، ماهانه به طور متوسط ۹ میلیارد تومان وام اشتغال مددجویی در استان پرداخت شده که بیش از سه میلیارد تومان بیشتر از سال گذشته است.

سهندی با تاکید بر تنوع مشاغل ایجاد شده توسط مددجویان آذربایجان‌غربی، ادامه داد: این تسهیلات بیشتر به مجریان طرح ‌های دامداری، کشاورزی، مشاغل خانگی و خدماتی پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: هم اکنون بیش از  ۱۸۰ هزار نفر در آذربایجان‌غربی تحت حمایت کمیته امداد استان بوده و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید