جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۳
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۳۴۴۴
گزارشگر : ۹۶

پیشگامی دستگاه‌های دولتی در اجرای پویش اکرام ایتام و محسنین در همدان

(دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۳۳

نشستی در جهت هماهنگی‌های لازم بین رابطین دستگاه‌های اجرایی استان همدان برای طرح پویش اکرام ایتام و محسنین با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان ضمن تشکر از حضور مسئولان، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این طرح که هر کارمند حامی یک یتیم باشد تا پایان سال جاری بیش از ۳1 هزار نفر نیکوکار به حامیان ایتام و محسنین همدان افزوده شود، زیرا همدان به‌جز شهر دارالمؤمنین و دارالمجاهدین، شهر دارالمحسنین نیز هست.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان همچنین اظهار داشت: کمک به ایتام و جمع‌آوری زکات در کمیته امداد به‌عنوان یک وظیفه اداری انجام نمی‌شود، بلکه کارکنان این نهاد برای رضای خداوند متعال و با تمام وجود و از صمیم قلب قدم برمی‌دارند.
وی با اشاره به اینکه حامیان اکرام ایتام با تعهد حمایت مادی و معنوی یک یا چند فرزند یتیم، ماهانه مبالغی به‌حساب فرزندان معنوی خود واریز می‌کنند، عنوان کرد: رسیدگی به حال ایتام و نیازمندان غیر از کمک به معیشت این عزیزان در کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز بسیار مؤثر است و پیوندهای اجتماعی که مبنای آن مسائل اعتقادی هست نیز پررنگ‌تر می‌شود.
ترکمانه در ادامه با اشاره به اینکه آن‌قدر که ما نیاز داریم به نیازمندان کمک کنیم، آن‌ها به دریافت کمک از ما نیاز ندارند، گفت: بنابراین شده است که با کمک همه دستگاه‌های اجرایی طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین این نهاد توسعه جدی پیدا کند تا بتوانیم بیشتر مشکلات معیشتی خانواده‌ها را کم کنیم و باری از روی دوش آن‌ها برداریم.
آزاد بخت، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌عنوان متولی اکرام ایتام و محسنین وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده است، عنوان کرد: مسئولان باید تا پایان سال اولویت را با پویش اکرام ایتام و محسنین بگذارند زیرا دین اسلام بسیار بر کمک به نیازمندان تأکید کرده است که اولویت خدمت‌رسانی به ایتام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
آزاد بخت با اشاره به اینکه نگاه عقیدتی ما به کارها بسیاری از مشکلات را حل می‌کند، اظهار داشت: همه دستگاه‌های دولتی باید بستر خدمت‌رسانی به ایتام و محرومان را فراهم کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید