جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۰
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۳۵۸۴
گزارشگر : ۹۶

اهمیت اشتغال‌های خرد و کوچک در جهت کاهش بیکاری / مددجویان همدانی 3474 شغل راه‌اندازی کردند

(چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸) ۱۴:۱۰

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: 3474 مورد اشتغال با پرداخت تسهیلات به مددجویان و 632 شغل نیز از طریق کاریابی برای آن‌ها فراهم‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: با توجه به اینکه اشتغال‌های کوچک و خرد می‌تواند مشکل ما را در زمینه اشتغال کاهش دهد، بنابراین باید به‌گونه‌ای اقدام شود تا در این زمینه با جهش خوبی روبرو باشیم. 
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری 109 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات برای ایجاد و راه‌اندازی 3474 شغل ارائه‌شده است.
ترکمانه بابیان اینکه افزایش سطح معیشت مردم، افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و ارتقای فعالیت‌ها، افزایش سطح بهره‌وری و کارآفرینی درنتیجه افزایش قدرت اقتصادی جامعه را به دنبال دارد، گفت: مشاغل خانگی شاید بهتر و بیشتر از دیگر مشاغل آزاد نرخ بیکاری را در شهرها و روستاها کاهش می‌دهد چراکه با هزینه کم و بهره‌مندی از وام‌های خود اشتغال‌زایی قابل‌اجراست.
پیمان ترکمانه بیان کرد: وی با اشاره به اهمیت رسیدن به خودکفایی مددجویان و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی تا بتوانند با اشتغال‌زایی روی پای خود بایستند، گفت: 10 میلیارد و 900 میلیون تومان از تسهیلات پرداختی از منابع داخلی و برای راه‌اندازی 950 طرح بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان همچنین در ادامه بابیان اینکه 65 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز از منابع بانکی پرداخت‌شده است، گفت: این مبلغ برای 1728 طرح بوده است.
ترکمانه با مهم شمردن اشتغال روستاییان که سبب مهاجرت آن‌ها می‌شود، گفت: 796 مورد تسهیلات نیز با هزینه 33 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز به مددجویان روستایی پرداخت‌شده است.
وی در پایان ضمن اشاره به‌ضرورت نظارت به‌موقع به‌منظور راهنمایی مجریان طرح‌های اشتغال  افزود: در سال جاری 66 هزار و 380 مورد نظارت تخصصی بر همه طرح‌های اشتغال اجراشده توسط متخصصان نیز صورت گرفته است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید