جزییات خبر

شنبه / ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۳
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۳۸۳۹
گزارشگر : ۹۶

راه‌اندازی پویش "یک سبد مهربانی به شکرانه سلامتی" در همدان

(شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۰۳

مدیرکل کمیته امداد همدان گفت: هم‌زمان با آغاز جشن نیکوکاری، پویش «یک سبد مهربانی به شکرانه سلامتی» در این استان راه‌اندازی شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیر کل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن عید نوروز و هم‌زمان با ۱۴ اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد، جشن نیکوکاری با شعار «عید را به خانه‌هایشان ببریم» در همدان آغاز شد، گفت: این جشن هم‌زمان با سراسر کشور  تا جمعه ۱۶ اسفندماه در مسجدها، مصلی‌های نماز جمعه و پایگاه‌های سطح استان همدان برگزار می‌شود.
ترکمانه با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا برنامه‌های امسال جشن نیکوکاری را تحت ‌تأثیر قرار داده است، عنوان کرد: مدارس تعطیل‌شده و امکان برگزاری تجمعات مردمی وجود ندارد که به همین منظور پویش «یک سبد مهربانی به شکرانه سلامتی» در همدان راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این پویش تأمین ۵۰ هزار سبد غذایی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد  است.
مدیرکل کمیته امداد همدان گفت: امسال از مردم درخواست داریم که کمک‌های خود را نقدی و از طریق درگاه‌های الکترونیکی پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: ویروس کرونا مشکلات زیادی را برای کشور و کل دنیا ایجاد کرده اما با رعایت اصول بهداشت فردی و محیطی این موضوع قابل‌کنترل است.
ترکمانه افزود: در آستانه عید نوروز از مردم می‌خواهیم با کمک کردن، صدقه دادن و دستگیری از قشر ضعیف جامعه، علاوه بر کسب آرامش، شادی را به جمع خانواده محرومان بیاورند.
وی اظهار داشت: کمیته امداد همدان همچون سال‌های گذشته و در آستانه سال نو شمسی و عید نوروز با استقرار پایگاه‌های جشن نیکوکاری در سراسر استان کمک‌های مردم نوع‌دوست را دریافت و در کمترین زمان به دست نیازمندان می‌رساند.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان افزود: خانواده‌های محروم، تغذیه مناسبی ندارند و از این نظر در برابر ابتلا به بیماری‌های مسری ضعیف هستند به همین منظور از مردم درخواست داریم در کمک‌های خود این موضوع را در نظر بگیرند.
وی اظهار داشت: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کمک ویژه‌ای جهت تهیه لوازم بهداشتی برای قشر ضعیف جامعه کرده است که ۷۰۰ میلیون تومان از این کمک به کمیته امداد همدان اختصاص‌یافته است.
ترکمانه ادامه داد: از محل این اعتبار، سبد بهداشتی شامل ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، دستکش و مواد شوینده، تهیه و در اختیار خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد  قرار داده می‌شود.
وی با تقدیر از همراهی مردم نیکوکار بیان کرد: نیکوکاران استان می‌توانند از طریق تلفن همراه با شماره‌گیری کد دستوری #۰۸۱*۱*۸۸۷۷* و همچنین از طریق شماره کارت «۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۹۶۶۷۲» بانک ملی واریز و نیز با مراجعه به دفاتر کمیته امداد شهرستان‌ها کمک‌های خود را پرداخت کنند.
مدیرکل کمیته امداد همدان گفت: خیران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به‌صورت غیرحضوری از طریق شماره‌حساب «۰۱۰۹۵۰۰۹۵۰۰۰۵» بانک ملی، صفحه پرداخت اینترنتی سایت کمیته امداد به نشانی epay.emdad.org و یا استفاده از نرم‌افزار بله در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسانند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید