جزییات خبر

سه شنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۷
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۴۰۱۸
گزارشگر : ۹۶

مشارکت ۶ میلیارد تومانی خیران همدانی در «جشن نیکوکاری»

(سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۷:۴۷

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: تاکنون خیران همدانی بیش از شش میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به نیازمندان در «جشن نیکوکاری» کمک کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بیان کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و با تمهیدات اندیشیده شده، در راستای حفظ سلامت مردم، جشن نیکوکاری از طریق فضای مجازی و روش‌های پرداخت الکترونیکی برگزار شد که مردم نوع‌دوست همدان، مشارکت چشمگیری در کمک‌رسانی به محرومان و نیازمندان داشته‌اند.
وی بابیان اینکه بیش از شش میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری‌شده است، ادامه داد:
کمکهای غیر نقدی خیران نیز به‌صورت ضدعفونی شده و با بسته‌بندی بهداشتی در بین خانوار تحت حمایت توزیع‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان با یادآوری سبدهای حمایتی توزیع‌شده در بین خانوارهای مددجو گفت: حدود 24 هزار سبد حمایتی به ارزش 4 میلیارد و 800 میلیون تومان تاکنون در سطح استان به مددجویان تحویل داده‌شده است.
وی بابیان اینکه تمامی کمک‌های مردمی در اسرع وقت به دست خانوار تحت حمایت رسیده است، افزود: همچنان نیکوکاران همدانی در حال یاری‌رسانی به مددجویان هستند تا در آستانه سال نو، نیازهای اساسی آن‌ها تأمین شود.
ترکمانه در ادامه با اشاره به طرح اکرام ایـتام و محسنین که  باهدف حمایت از کودکان یتیم و نیازمند برای تأمین نیازهای آن‌ها در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی و درمان آغازشده است، گفت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند فرزند در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آن‌ها در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص اقدام می‌کنند.
وی ادامه داد: حامیان نیکوکار در سال 98، مبلغ 27 میلیارد تومان به‌حساب ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد استان همدان واریز کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با 21 درصد رشد همراه بوده است و نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان با توضیح اینکه ایتام، فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم شده‌اند و فرزند محسنین، کودکانی هستند که پدر و مادر آن‌ها ناتوان بوده و یا دارای بیماری‌های صعب‌العلاج هستند و به همین دلیل توانایی پرداخت هزینه‌های کودک خود را ندارند و یا اینکه فرزند طلاق هستند، گفت: در حال حاضر 36 هزار حامی از فرزندان ایتام و محسنین در استان حمایت می‌کنند و ماهیانه مبالغی را به‌صورت مستقیم به‌حساب این عزیزان واریز می‌کنند.
وی در پایان افزود: از تعداد حامیان ذکر شده 6000 نفر طی اجرای پویش اکرام ایتام و محسنین که از ابتدای دی ماه سال جاری آغاز شده است، به حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین افزوده شده اند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۷۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید