جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۱
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۴۱۲۳
گزارشگر : ۸۶

تولید روزانه 53 هزار ماسک و لوازم بهداشتی توسط مددجویان خوزستانی

(یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹) ۱۱:۲۱

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان از تولید روزانه 53 هزار ماسک بهداشتی توسط مددجویان این نهاد خبر داد و گفت: هزاران لیتر مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد در حال تولید وعرضه است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و نیاز به ماسک و لوازم بهداشتی کمیته امداد خوزستان از ظرفیت کارگاه‌ها و طرح‌های خوداشتغالی مددجویان برای تامین اقلام و لوازم بهداشتی استفاده می کند.
موصلی از راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد و افزود: هم اکنون پنج کارگاه در خوزستان اقدام به تولید لوازم بهداشتی می کنند که روزانه  53هزار ماسک بهداشتی در این کارگاه ها تولید می شود.
وی در ادامه افزود: این کارگاه ها تولیدی در شهرهای رامهرمز ، اندیمشک ، امیدیه و اروند راه اندازی شده است که هر کدام روزانه 3 تن محلول ضد عفونی کننده در رامهرمز ، 50 هزار ماسک در اندیمشک ، 200 گان و 1500 ماسک در دزفول ،  400 ست لباس بیمار 400 گان و 500 ماسک در امیدیه و 1000 ماسک دراروند تولید می کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی، ستاد کرونا در سطح استان به ویژه مددجویان ساکن درمناطق محروم و حاشیه نشین با اولویت زنان وکودکان بی سرپرست توزیع می شود.
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان " جهش تولید " توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: تحقق این شعار مستلزم روحیه جهادی و همت بالا در همه اقشار جامعه است و در کمیته امداد، امکان افزایش ظرفیت تولید مددجویان برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور وجود دارد با تامین مواد اولیه، می‌توان میزان تولیدات این مددجویان را بالاتر برد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۹۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید