جزییات خبر

دوشنبه / ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۳
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۴۲۸۲
گزارشگر : ۷۸

برگزاری اولین نشست مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با نماینده منتخب مردم در مجلس یازدهم

(دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹) ۱۴:۲۳

نشست مشترک مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با سید محمد پاک مهر منتخب مردم بجنورد٬ گرمه و جاجرم٬ مانه و سملقان و راز و جرگلان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با رویکرد بیان اقدامات، بررسی مشکلات و همچنین واکاوی راهکارهایی برای رسیدن به کارکرد مناسب در جهت خدمت به مردم در حوزه کنترل بیماری کرونا و تهیه ملزومات بهداشتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این نشست گزارش عملکرد این نهاد در سال 98 را تشریح کرد و به بیان راهبردهای امداد در حوزه‌های مهمی همچون اشتغال، مسکن، فرهنگی، حمایتی و مبارزه با بیماری کرونا پرداخت.
مجید الهی راد با اشاره به وضعیت استان خراسان شمالی در حوزه مددجویی گفت: از جمعیت 863 هزارنفری استان بیش از 54 هزار خانوار با جمعیت بالغ‌بر 100 هزار نفر تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
وی اضافه کرد: به‌این‌ترتیب 20 درصد جمعیت خانوار و 11 درصد نفرات استان تحت حمایت‌های این نهاد قرار دارند.
وی بیشترین جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانواری که بار مسئولیت زندگی را بر دوش دارند برشمرد و به تشریح دلایل تحت حمایت این زنان پرداخت و اظهار داشت: از مجموع 25 هزار زن تحت حمایت 17 هزار و 670 زن به دلیل فوت سرپرست، دو هزار و 210 زن به دلیل طلاق، 95 زن به دلیل متارکه، 317 زن سرپرست زندانی و باقی‌مانده نیز در سایر بخش‌های تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
تلاش برای افزایش بودجه کمیته امداد
سید محمد پاکمهر منتخب مردم بجنورد٬ گرمه و جاجرم٬ مانه و سملقان و راز و جرگلان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست به پیگیری افزایش بودجه کمیته امداد  و مطالبات مردمی در مجلس تأکید کرد و گفت:  انشاء الله در مجلس شورای اسلامی بازوی کمکی خوبی برای امداد در کمیسسون برنامه و بودجه  و جذب اعتبارت این نهاد حمایتی خواهیم بود.
وی گفت:  هدف‌گذاری رشد استان در شاخصه‌های ارزیابی نیز به نحو مطلوبی در مجلس یازدهم پیگیری می شود.
پاک مهر در ادامه به بیان اهمیت خدمتگزاری در کمیته امداد پرداخت و عملکرد این دستگاه را در سال 98 مطلوب ارزیابی کرد و افزود: به‌عنوان بازوی کمکی در کنار کمیته امداد حضور خواهم داشت و رابطه تعاملی و حمایتی را از اصول کاری می‌دانم و باید در خدمتگزاری به مردم بیشترین جهش را داشته باشیم.
وی با توجه به حساسیت کار در امداد و جامعه هدف آسیب‌پذیر تحت پوشش این نهاد به برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه مشاوره برای مردم تأکید کرد و یکی از چالش‌های پیش روی دنیا و کشور را بحث بیماری کرونا و تأثیرات آن در عرصه اجتماعی و اقتصادی مردم عنوان کرد و گفت: وضعیت کرونا به‌زودی به اتمام نمی‌رسد و بر این اساس شما باید در کمیته امداد ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی و تأمین مایحتاج بهداشتی مددجویان ازجمله ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده از ظرفیت کارگاه‌های تولیدی خود در بهبود فرآیند خدمت‌رسانی استفاده کنید.
منتخب مردم بجنورد٬ گرمه و جاجرم٬ مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس یازدهم همچنین به فعال شدن حوزه بهداشت و درمان و تمرکز در اجرای برنامه‌های استانی در کنار برنامه‌های محوری ابلاغی در کشور تأکید کرد و خواستار شناسایی و تجمیع مددجویان مبتلابه بیماری کرونا و بهبودیافتگان آن برای تأمین ماسک و کمک به تأمین تغذیه مناسب در قالب ارائه سبد غذایی شد.
سید محمد پاکمهر به برداشت یک میلیارد یوریی از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ما در مجلس یازدهم به برنامه‌های دولت برای هزینه کرد یک میلیارد یورو برداشت‌شده از صندوق توسعه ملی ورود پیدا خواهیم کرد و البته سهم استان در اقشار محروم و نیازمند را بررسی می‌کنیم.
 وی بابیان اینکه باید اقدامات زیر بنایی به محرومین در حمایت از محرومین ارائه شود و گفت: به‌صورت جدی درزمینهٔ های خوداشتغالی، خودکفایی و مسکن ورود پیدا کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۶۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید