جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۲
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۴۶۲۶
گزارشگر : ۷۹

ایجاد 4924 فرصت اشتغال زایی در بین مددجویان خراسان جنوبی

(چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۱:۱۲

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از ایجاد اشتغال برای 4924 نفر از مددجویان تحت حمایت در جهت توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت با اعتبار 151 میلیارد و 300 میلیون تومان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در بازدید از طرح های اشتغالزائی ددجویان تحت حمایت گفت: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت ایفا می کند.
سلم آبادی با اشاره به اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، افزود: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.
وی در ادامه افزود: طی سال گذشته در راستای مهارت آموزی مددجویان تحت حمایت 2587 مددجوی تحت حمایت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند، گفت: مهارت آموزی به مددجویانی که مستعد اشتغال هستند یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است تا زمینه‌های توانمندی و خوداتکایی آنان فراهم شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خاطر نشان کرد: طی سال گذشته 1034 طرح اشتغالزایی با هدف توانمندسازی بانوان تحت حمایت در استان اجرا شده گفت: از این تعداد 568 طرح با اعتبار بیش از 15 میلیارد و 134 میلیون تومان در مناطق روستایی و 466 طرح با اعتبار 13 میلیارد و 628 میلیون تومان در مناطق شهری اجرا شده است.
سلم آبادی در ادامه افزود: از مجموع 1034 طرح اجرا شده طی سال گذشته در بین بانوان تحت حمایت 326 طرح در مشاغل خدماتی، 371 طرح دام‌پروری، 135 طرح صنایع‌دستی و 54 طرح کشاورزی،  148 مورد صنعتی و تولیدی، اجرا شده است.
انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۵۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید