جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۸۰۵
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

بسته تشویقی کمیته امداد، از تولید و کارگر حمایت می کند

(پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۷:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: بسته تشویقی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای کارفرمایان ، از تولید و کارگری که در عرصه تولید تلاش می کند حمایت می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین به مناسبت هفته کارگر بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) حمایت از محرومان و نیازمندان را در رأس برنامه های خود دارد.

وی ادامه داد: خدمت این نهاد در زمینه امداد به نیازمندان با محوریت توانمندسازی و سازوبرگ فرهنگی صورت می گیرد تا خانواده های نیازمند به توانمندی برسند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از رویکردهای توانمندسازی نیازمندان، فراهم آوردن فرصت اشتغال است چراکه این فرصت به ارتقای معیشت و استقلال مالی مددجو منجر می شود.

وی افزود: رویکرد توانمندسازی با ارائه کمک های بلاعوض و موردی متفاوت است از این رو مددجو با تکیه بر تلاش و کوشش خود درآمد داشته و اداره زندگی خویش را بر عهده خواهد داشت.

حق گویان تصریح کرد: کمیته امداد علاوه بر استفاده از ظرفیت کاریابی و ارائه تسهیلات برای خوداشتغالی از ظرفیت دیگری برای ایجاد اشتغال بهره می برد که در قالب بسته تشویقی برای کارفرمایان اجرایی شده است.

وی توضیح داد: بسته تشویقی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای کارفرمایان، از تولید و کارگری که در عرصه تولید تلاش می کند حمایت می کند چراکه هر کارفرما به واسطه بکارگیری هر مددجو 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه خواهند گرفت و یا اینکه تا دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف شده و این هزینه توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استات قزوین اعلام کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری برای ایجاد حدود پنج هزار اشتغال مددجویی 140 میلیارد تومان در نظرگرفته شده است.

وی تأکید کرد: عموم کارفرمایان اعم از مشاغل خرد و کلان می توانند از بسته تشویقی کارفرمایی بهره مند شوند همچنین کمیته امداد این آمادگی را دارد تا نیروی کار متناسب با مهارت و حرفه مورد نیاز آنها را آموزش داده و تأمین کند.

در ادامه سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: آماده همکاری با کمیته امداد امام (ره) هستیم از این رو هرجا مشکلی وجود داشت در حد توان در خدمت امداد هستیم و گره گشایی خواهیم کرد.

گروسی یادآَورشد: اقدام به موقع و مرحله به مرحله بسیار ضروری و مورد تاکید است از همین رو نباید اجازه دهیم شرایط به گونه ای پیش برود که در پایان سال به فکر رفع مشکلات و چالش ها باشیم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید