جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۴۹۷۴
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

افزایش مشارکت مردمی افزایش خدمت به نیازمندان را به دنبال دارد

(پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۰۸:۲۶

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: افزایش مشارکت مردمی رویکرد جدی و محوری این نهاد است چراکه حضور مردم در عرصه نیکوکاری، افزایش خدمت به نیازمندان را به دنبال دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان روز گذشته در مراسم تودیع و معارفه رئیس کمیته امداد بوئین زهرا بیان کرد: امداد محل بازی با عناوین و پست های فریبنده نیست چراکه اعتقاد داریم این عناوین بازیچه است که اگر به آن توجه کنیم تنها بازی دنیا گرفتار شده و از ادای تکلیف و وظیفه عقب خواهیم ماند.

وی ادامه داد: افتخار ما در این نهاد، خدمت بی منت به بهترین بندگان خداست ، به همین دلیل باید این فرصت خدمتگذاری را غنیمت شمرده و برای کار جهادی آماده باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از راه های افزایش خدمت به نیازمندان توجه به مشارکت های مردمی است و در این مسیر افزایش مشارکت مردمی رویکرد جدی و محوری این نهاد است چراکه حضور مردم در عرصه نیکوکاری، افزایش خدمت به نیازمندان را به دنبال دارد.

وی افزود: راهبرد کمیته امداد امام خمینی (ره) در حمایت از محرومان و نیازمندان ارائه خدمات پایدار به محرومان با محوریت توانمندسازی آنان در ابعاد مختلف است.

حق گویان تصریح کرد: رویکرد توانمندسازی با ارائه کمک های بلاعوض و موردی متفاوت است، در بحث توانمند سازی ما به دنبال این هستیم که مددجو بر تلاش و کوشش خود متکی باشد و اداره زندگی خویش را بر عهده بگیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: یکی از رویکردهای توانمندسازی نیازمندان، فراهم آوردن فرصت اشتغال است چراکه این فرصت به ارتقای معیشت و استقلال مالی مددجو منجر می شود.

وی گفت: کمیته امداد علاوه بر استفاده از ظرفیت کاریابی و ارائه تسهیلات برای خوداشتغالی از ظرفیت دیگری برای ایجاد اشتغال بهره می برد که در قالب بسته تشویقی برای کارفرمایان اجرایی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: بسته تشویقی کمیته امداد امام خمینی (ره) برای کارفرمایان، از تولید و کارگری که در عرصه تولید تلاش می کند حمایت می کند چراکه هر کارفرما به واسطه بکارگیری هر مددجو 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه خواهد گرفت و یا اینکه تا دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف شده و این هزینه توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

وی اعلام کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده طی سال جاری برای ایجاد حدود پنج هزار اشتغال با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد تومان برنامه ریزی شده است.

در ادامه ابوالفضل خاکباز که پیش از این مدیریت تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان قزوین بر عهده داشت، به عنوان رئیس کمیته امداد بوئین زهرا معرفی شد و از خدمات علی قهرمانی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید