جزییات خبر

سه شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۰
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۵۰۸۵
گزارشگر : ۹۶

یتیم‌نوازی خیر همدانی

(سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۳:۴۰

خیر همدانی سرپرستی 200 فرزند معنوی از ایتام را که از سن پنج‌سالگی تا زمانی که بتوانند به‌صورت کامل روی پای خود بایستند، را بر عهده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آقای حسینی که در ابتدا راضی به مصاحبه نبود و معتقد است کار خیر باید فقط در محضر خداوند باشد، پس از خواهش و توضیح این مطلب که حرف‌های شما ممکن است باعث شود عده‌ای دیگر نیز به کار خیر دعوت شوند، مصاحبه را قبول کردند.

آقای حسینی تاجر هستند و با توجه به اینکه دائم در سفر هستند و گاهی ایران نیستند اما نیازمندان کشور خود را فراموش نکرده‌اند و تعصب ویژه‌ای به زادگاه خود شهر همدان دارند و بر خود واجب می‌دانند که نیازمندان این شهر را کمک کنند.

وی سرپرستی 200 فرزند معنوی از ایتام را که از سن پنج‌سالگی تا زمانی که بتوانند به‌صورت کامل روی پای خود بایستند، را بر عهده دارد.

وی دارای دو فرزند است که البته در صحبت‌های خود می‌گوید 202 فرزند دارد.

حسینی با اشاره به اینکه بعد از دستگیری از نیازمندان برکت به درآمد و مال انسان می‌آید، گفت: خداوند در قرآن کریم 23 بار سفارش یتیمان را کرده است و هیچ لذتی بالاتر از خدمت به ایتام نیست.

حس شادی زمانی رخ می‌دهد که این کودکان در زندگی به جایگاه دلخواه خود می‌رسند و از آینده روشنی برخوردار می‌شوند.

وی گفت: فرزندانم اگر بخواهند تحصیل کنند هزینه تحصیل و اگر بخواهند ازدواج کنند برای آن‌ها جهیزیه تهیه می‌کنم و در صورت نیاز نیز برای همسران آن‌ها شغل مهیا می‌کنم و حتی بعد از ازدواج نیز به آن‌ها سرکشی می‌کنم زیرا هیچ فرقی با فرزندان خود ندارند.

خیر همدانی ادامه داد: همسرم در این راه بسیار به من کمک می‌کند و همچون مادر واقعی تمامی زحمات به دوش وی است.

در سال سه مرتبه همگی دورهم جمع می‌شویم که یکی از مناسبت‌ها شب 19 ماه مبارک رمضان است و در این دیدارها از آن‌ها دلجویی می‌کنم و به مشکلات رسیدگی می‌کنم.

وی در ادامه با تشکر از زحمات کمیته امداد استان همدان گفت: کارمندان کمیته امداد واقعاً عاشقانه کار می‌کنند و امسال با توجه به وجود کرونا با کمک این عزیزان مایحتاج موردنیاز و 700 پرس غذای گرم را به منزل این عزیزان رساندیم.

خیر همدانی در پایان بیان کرد: اگر بخواهیم درسی از مولای خود امیرالمؤمنین (ع) بگیریم، خدمت کردن به نیازمندان مخصوصاً ایتام است، ایتام همچون فرزندان ما هستند و نباید نگاه‌ها به آن‌ها متفاوت باشد، توشه زندگی چیزی بالاتر از بخشیدن نیست.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید