جزییات خبر

شنبه / ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۲
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۵۱۶۵
گزارشگر : ۹۶

راه اندازی 690 پایگاه جمع‌آوری فطریه در همدان

(شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۴۲

مدیرکل کمیته امداد همدان گفت: در روز عید سعید فطر، ۶۹۰ پایگاه در مسجدها و مراکز نیکوکاری این استان برای جمع‌آوری زکات فطریه پیش‌بینی‌شده است که ۱۷۰ پایگاه آن در شهر همدان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بیان کرد: امسال زکات فطریه مردم همدان بر اساس نوع نیاز، به‌حساب ۱۰۲ هزار مددجوی کمیته امداد واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زکات فطریه در همان روز عید سعید فطر به‌حساب نیازمندان واقعی واریز می‌شود، اظهار داشت: مبلغ فطریه برای هر نفر دست‌کم ۱۰ هزار تومان و مبلغ کفاره غیر عمد نیز روزی سه هزار تومان اعلام‌شده است.

ترکمانه با اشاره به اینکه کفاره عمد نیز به ازای هرروز ۱۸۰ هزار تومان است، بیان کرد: افرادی که مصرف برنج آن‌ها بیشتر از سایر مواد غذایی است بسته به مصرف خود باید به ازای هر نفر بین ۳۰ هزارتا ۵۰ هزار تومان فطریه پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه عید فطر سال گذشته نزدیک به 9 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات فطریه در استان جمع‌آوری شد پیش‌بینی کرد امسال این مبلغ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه امسال به دلیل کمبود کاغذ و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، پاکت فطریه در درب منازل شهروندان ارائه نمی‌شود، گفت: امسال به‌منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از مردم درخواست داریم زکات فطریه خود را از طریق روش الکترونیکی و غیرحضوری پرداخت کنند.

ترکمانه ادامه داد: مردم شهرهای مختلف استان می‌توانند از طریق کد دستوری #۸۸۷۷* یا تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷ و همچنین برنامه تلفن همراه «سکه» و «بله» فطریه خود را پرداخت کنند.

وی افزود: موسسه‌های خیریه که دارای مجوز هستند، اجازه دارند فقط در محل ساختمان موسسه اقدام به جمع‌آوری زکات فطره کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید