جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۹
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۲۵۲
گزارشگر : ۷۹
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد:

جمع‌آوری 833 میلیون تومان فطریه و کفاره در خراسان جنوبی

(یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۲۹

تاکنون 833 میلیون تومان فطریه و کفاره از مردم استان خراسان جنوبی در جهت كمک به خانوارهای نیازمند و مددجویان تحت حمایت، جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: طبق هماهنگی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته، همزمان با عید سعید فطر 1535 پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره در سطح استان خراسان جنوبی، برپا شد و تا کنون مردم استان 833 میلیون تومان فطریه و کفاره به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت اهدا کردند.
سلم آبادی با بیان اینکه براساس قانون زکات کشور مسئولیت جمع آوری و هزینه کرد زکات فطریه بر عهده ستاد زکات و کمیته امداد است،افزود: به‌ منظور رعایت مسائل، موازین و ظرافت‌های شرعی در هزینه کرد زکات فطره، وجوهات جمع‌آوری ‌شده در هر شهر و منطقه، با محوریت ائمه جماعات و هیئت ‌امنای مساجد بین نیازمندان همان منطقه و محل توزیع شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی همچنین به پرداخت فطریه و کفاره از طریق الکترونیکی اشاره کرد و افزود: این اقدام در خدمت رسانی به نیازمندان و خانواده های تحت حمایت بسیار موثر بود و بسیاری از مردم خیر استان نیز از طریق الکترونیکی فطریه و کفاره خود را به نیازمندان استان اهدا کردند و زکات فطریه و کفاره جمع آوری شده در سرفصل های تعیین شده و در اسرع وقت در بین خانواده های نیازمند توزیع شد.
سلم آبادی افزود: امیدواریم با افزایش مساعدت‌های مردمی و مشارکت گسترده نیکوکاران در طرح‌های حمایتی کمیته امداد، بتوانیم گام‌های موثری را در رفع مشکلات نیازمندان و محرومین واقعی برداریم.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع 833 میلیون  میلیون تومان فطریه و کفاره مبلغ 596 میلیون تومان زکات فطریه و 237 میلیون تومان کفارات بوده است .
در روز عید سعید فطر 1535 پایگاه جمع آوری فطریه وکفاره در استان برپا شد که از این تعداد 154 پایگاه توسط کمیته امداد، 381 پایگاه در مساجد و حسینیه ها و معابر و 172 پایگاه در مراکز نیکوکاری و تعداد 390 پایگاه شورای زکات در روستاها و 438 پایگاه توسط موسسات خیریه مسئولیت جمع آوری فطریه و کفارات روزه داران را بر عهده داشتند.
انتهای پیام/
کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۹۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید