جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۵۲۶۰
گزارشگر : ۹۳

مردم بوشهر 5 میلیارد و 440 میلیون تومان فطریه و کفارات پرداخت کردند

(دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۴۹

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم خدا جوی این استان از عید سعید فطر تا کنون 5 میلیارد و 440 میلیون تومان فطریه و کفارات به صندوق های زکات فطره واریز و یا از طریق درگاه های الکترنیکی پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر، با اشاره به میزان جمع آوری زکات فطریه مردم این استان اظهار کرد: تا کنون بر اساس آمار اولیه، مردم مومن و روزه دار استان 5 میلیارد و 540 میلیون تومان زکات فطریه و کفارات خود را برای حل مشکلات نیازمندان به کمیته امداد پرداخت کردند.

وی در ادامه افزود: از مجموع مبالغ جمع آوری شده، 5 میلیارد و 140 میلیون تومان فطریه عام،140 میلیون فطریه سادات و ماباقی کفاره عمد و غیره عمد بوده است.

لطفی به نحوه هزینه کرد فطریه جمع آوری شده اشاره کرد و گفت: مبالغ جمع آوری شده بر اساس نیازسنجی های انجام شده در کوتاه ترین زمان با تصمیم هیئت امنای مساجد، مراکز نیکوکاری و کمیته امداد، با اولویت به بیماران صعب العلاج و فرانشیزهای درمانی، حق استیجاری نیازمندان و خرید وسایل سرمایشی و نیازهای ضروری زندگی نیازمندان هزینه می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ضمن تقدیر از همراهی خوب مردم این استان در کمک به رفع مشکلات نیازمندان گفت: علاوه بر مراجعه حضوری مردم خیّر و نیکوکار استان،امسال به منظور کاهش انتقال احتمالی بیماری کرونا در اثر تبادل وجه نقد،بخش قابل توجهی از فطریه و کفارات مردمی به شکل غیره حضوری و از طریق درگاه های الکترونیکی ، کد دستوری ussd#۵*۰۷۷*۸۸۷۷* و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۷۰ پرداخت شده است.

لطفی خاطر نشان کرد: یک‌هزار و ۵۰۰ نیرو و عامل مردمی در قالب ۳۰۵ پایگاه ثابت و ۲۵۷ گروه سیار ماموریت جمع آوری زکات فطریه مردم استان بوشهر را بر عهده داشتند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۵۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید