جزییات خبر

سه شنبه / ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۹
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۵۲۹۸
گزارشگر : ۹۹

جمع آوری 72 میلیارد ریال زکات فطره در استان تهران

(سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۳۹

مدیر کل کمیته امداد استان تهران از جمع آوری 72 میلیارد ریالی زکات فطره در استان خبر داد: این مبلغ شامل فطریه عام و سادات و کفارات عمد و غیرعمد بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه همزمان با عید سعید فطر و با استقرار 1000 پایگاه  در میادین اصلی و همچنین روش های الکترونیکی فطریه مردم روزه دار استان تهران دریافت شد، گفت: 72 میلیارد ریال زکات فطره به صورت نقد و کالا دریافت شد.

وی ادامه داد: مبالغ نقدی در همان ساعات اولیه به حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند واریز شد که در همین راستا 18 میلیارد ریال در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران به نقش مراکز نیکوکاری اشاره کرد و افزود: 12 میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده توسط مراکز نیکوکاری استان جمع آوری شد که این مبلغ نیز به خانوارهای تحت حمایت آن مراکز اختصاص یافت.

پرپنچی خاطر نشان کرد: علاوه بر پایگاه های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری تعدادی از ادارات، سازمان ها و نهادهای دیگر با دریافت برچسب کمیته امداد اقدام به دریافت زکات فطره مردم روزه دار استان تهران کردند که 41 میلیارد ریال از مبلغ اصلی را دریافت کردند.

وی به مبالغ غیر نقدی دریافت شده اشاره کرد و گفت: 12 میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده نیز به صورت کالا دریافت شد که به خانوارهای نیازمند اختصاص یافت.

 پرپنچی ضمن تقدیر و تشکر مردم استان تهران بخاطر اعتمادشان به کمیته امداد، تاکید کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا  و عدم برگرازی نماز عید فطر در مصلی تهران، بازهم مردم استان با استفاده از روش های الکترونیکی فطریه خود را به این نهاد پرداخت کردند که به خانوارهای نیازمندان اختصاص یافت.

انتهای پیام 

تعداد بازدید : ۵۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید