جزییات خبر

شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۷
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۵۳۱۵
گزارشگر : ۷۹

کمیته امداد نهادی ارزشمند و یادگاری گرانبها از امام راحل است

(شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۲۷

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان گفت: کمیته امداد نهادی ارزشمند و یادگاری گرانبها از امام راحل است که انصافا خدمات ارزشمندی به نیازمندان و محرومین ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سلمان اسحاقی ، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت:در سال جهش تولید، نگاه ما به منابع موجود در استان خراسان جنوبی است و امیدواریم با همراهی و همدلی بتوانیم خدمات قابل قبولی را اجرایی کنیم.
وی در ادامه افزود: بدون شک با همراهی مدیران استانی شاهد خدمات و اقدامات مطلوبتری خواهیم بود و امیدواریم  قطار عزت، اقتدار و توسعه استان بیش از گذشته باعث سربلندی کشور شود.
وی به قوانین قوانین دست و پا‌گیر در جامعه اشاره کرد و افزود:سعی خواهیم کرد قوانین دست و پاگیری که بر سر راه مردم وجود دارد را  اصلاح کنیم.
وی درادامه بر توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت تاکید کرد و افزود: باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها در جهت خودکفایی، ایجاد اشتغال و توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت استفاده کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری 132 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به استان اختصاص یافته است، افزود: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت ایفا می کند.
سلم آبادی با اشاره به اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، افزود: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.
وی گفت:  مردم استان در کمک به محرومین و نیازمندان همیشه پیش قدم هستند افزود: مردم خیر و نوع دوست استان در ماه مبارک رمضان 9 میلیارد و 900 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه کمیته امداد در تولید فقر هیچ نقشی ندارد ، گفت :هم اکنون بیش از 43 هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد هستند که به  آنان خدمات حمایتی ارائه می شود.
انتهای پیام


کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید