جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۳۲
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۵۳۴۷
گزارشگر : ۸۳
بر اساس گزارش اولیه دبیرخانه شورای زکات استان؛

بالغ بر 80 میلیارد ریال فطریه تاکنون در استان گیلان جمع‌آوری شده است

(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۳۲

مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان گیلان: زکات فطریه جمع آوری شده استان گیلان بر اساس گزارشاتی که تا کنون به دبیرخانه این شورا رسیده، مبلغ 84 میلیارد و 386 میلیون و 218 هزار ریال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و دبیر شورای زکات استان گیلان با بیان اینکه گردآوری گزارشات مربوط به جمع آوری و هزینه کرد وجوهات این پایگاه ها اندکی زمانبر است و به طور قطع میزان زکات فطریه جمع آوری شده عدد بزرگتری خواهد بود، عنوان کرد: تا کنون مردم مؤمن گیلان بیش از 80 میلیارد ریال فطریه شان را برای بهره مندی نیازمندان و افراد کم بضاعت جامعه پرداخت کردند.

وی بابیان اینکه 574 میلیون و 304 هزار ریال از این مبلغ مربوط به فطریه سادات است، اضافه کرد: 82 میلیارد و 841 میلیون و 224 هزار ریال نیز از مبلغ ذکر شده مربوط به فطریه عام است.

اهرابی افزود: در این مدت 444میلیون و 470 هزار ریال  کفاره عمد و 526 میلیون و 220 هزار ریال کفاره غیرعمد جمع‌آوری‌شده است.

دبیر شورای زکات استان گیلان با بیان اینکه 1560 پایگاه بر اساس مجوز شورای زکات استان در عید فطر امسال فعال بود، گفت: میزان زکات فطره و سایر وجوهات جمع آوری شده رمضان امسال بر اساس گزارشاتی که تاکنون به دبیرخانه این شورا ارسال شده مبلغ 84میلیارد و 386میلیون و 218 هزار ریال  است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تأکید بر اینکه جمع آوری زکات فطریه آن دسته از همشهریانی که به هر دلیل موفق به پرداخت آن در روز عید فطر نشده اند کماکان امکانپذیر است، گفت: این دسته از همشهریان علاوه بر مراجعه به دفاتر این نهاد در سراسر استان می توانند با استفاده از کد دستوری #5*8877* برای پرداخت فطریه خود اقدام کنند.

اهرابی در پایان با اشاره به اینکه جمع آوری فطریه و برپا کردن پایگاه در روز عید فطر با مجوز شورای زکات استان امکانپذیر بود، خاطرنشان ساخت: نهادهای حمایتی، سازمان ها، موسسات خیریه و تشکل های مردم نهادی که از این شورا مجوز اخذ کرده و مبادرت به جمع آوری فطریه و سایر وجوهات شرعی مربوطه در روز عید فطر کرده اند باید گزارش مبالغ جمع آوری شده و نحوه هزینه کرد آن را به دبیرخانه این شورا ارسال کنند.

گفتنی است در سال گذشته، مقدار 78 میلیارد و 566 میلیون و 197 هزار و 14 ریال زکات در استان گیلان جمع آوری گردید.

تعداد بازدید : ۱,۱۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید