جزییات خبر

دوشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۵۳۷۶
گزارشگر : ۹۶

راه‌اندازی سامانه خیر و احسان «سخا»

(دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۳۸

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به آغاز فعالیت سامانه سخا در استان گفت: این سامانه در راستای ثبت اطلاعات نیازمندان و تجمیع کمک‌های نیکوکاران راه‌اندازی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه سامانه سخا به‌منظور جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات و اقدامات، برای حمایت از نیازمندان راه‌اندازی شده است، افزود: سامانه خیر و احسان برای اولین بار به‌صورت منسجم یکپارچه  و ملی برای حمایت از نیازمندان با رعایت عدالت در توزیع راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان افزود: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار و خیران، خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری  راه‌اندازی شده که علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه‌ها به‌ویژه مراکز نیکوکاری برقرار می‌کند.

ترکمانه گفت: کمیته امداد به‌عنوان هسته اصلی دریافت کمک‌های مردمی با راه‌اندازی این سامانه باعث شده تا نمادها و اشخاص کمک‌کننده با مراجعه به سامانه و دریافت اطلاعات موردنیاز، کمک‌های خود را ثبت کنند و بدین ترتیب ضمن جلوگیری از ارائه خدمات و کمک‌های تکراری، خدمات خیران، مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری به‌صورت عادلانه بین نیازمندان واقعی توزیع می‌گردد.

وی ضمن دعوت  از خیران، مراکز خیریه و علاقه‌مندان جهت ثبت عملکرد خدمات خود در این سامانه گفت: با ورود به این سامانه به آدرس Esakha.ir و با کلیک بر روی دکمه ثبت‌نام خیرین و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده افرادمی توانند عضو این سامانه شوند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید