جزییات خبر

شنبه / ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۴
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۵۴۶۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد خبر داد:

جمع‌آوری 641 میلیارد تومان زکات در سال 98/ هزینه‌کرد 81 درصد زکات برای امور نیازمندان

(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۱۴

رئیس کمیته امداد از جمع‌‌آوری 641 میلیارد تومان زکات در سال 98 خبر داد و گفت: 81 درصد زکات جمع‌آوری شده صرف امور نیازمندان و مابقی برای پروژه‌های عمرانی در مناطق محروم هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در همایش سراسری زکات که در محل صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه سال گذشته بیش از 641 میلیارد تومان زکات در سراسر کشور جمع‌آوری شده است، ادامه داد: این رقم نسبت به سال 97 حدود 31 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: از کل زکات جمع‌آوری شده، 190 میلیارد تومان زکات فطریه و 450 میلیارد تومان زکات مال بوده است.

رئیس کمیته امداد به موارد هزینه‌کرد زکات برای محرومان اشاره کرد و گفت: 81 درصد از مبلغ زکات در سال گذشته معادل 500 میلیارد تومان، صرف امور محرومان شده و مابقی در مواردی همچون پروژه‌های عام‌المنفعه، جاده‌سازی، ساخت کتابخانه و ... هزینه شده است.

بختیاری  خاطرنشان کرد: در سال گذشته 312 میلیارد تومان از محل زکات صرف امور معیشتی محرومان و 55 میلیارد تومان نیز به ساخت و تعمیر مسکن نیازمندان اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه 17 میلیارد تومان از زکات پرداختی مردم به ارائه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند تخصیص یافت، خاطرنشان کرد: 10 میلیارد تومان برای امور درمانی محرومان، 11 میلیارد تومان برای تحصیل و آموزش فرزندان خانواده‌های نیازمند، 93 میلیارد تومان تامین لوازم زندگی و یک میلیارد تومان هم صرف آزادی زندانیان غیر عمد شده است.

رئیس کمیته امداد از جمع‌آوری 237 میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: با وجود شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مصلی‌ها و عدم برگزاری نماز عید سعید فطر، این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۶۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید