جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۵۴۸۴
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد؛

همکاری 16موسسه خیریه در جمع‌آوری زکات فطره در زنجان

(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۰۷:۵۵

16موسسه خیریه در قالب 111پایگاه مجوز جمع‌آوری زکات فطره در زنجان را از دبیرخانه شورای زکات استان اخذ و نسبت به جمع‌آوری زكات فطره در استان اقدام کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در مراسم تجلیل از اعضای ستاد ملی رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه کمیته امداد استان زنجان ،با قدردانی از تلاش‌های اعضای ستاد جشن رمضان در طرح رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه گفت: مشارکت مردم شریف استان در این طرح قابل‌تقدیر و تشکر است.

 وی با اشاره به ایجاد 18آشپزخانه اطعام مهدوی در سطح استان گفت: در ماه مبارک رمضان با ایجاد 18آشپزخانه اطعام مهدوی بیش از 113هزار پرس غذای گرم طبخ و بین خانواده‌های تحت حمایت و سایر نیازمندان توزیع گردید که برای تهیه این تعداد غذا بیش از 2میلیارد تومان هزینه شده است.

صفری همچنین از تهیه و توزیع قریب به 32هزار بسته سبد غذایی در بین خانواده‌های تحت حمایت استان خبر داد و افزود : بیش از 5میلیارد850میلیون تومان به‌منظور تهیه سبدهای معیشتی با مشارکت خیران و حامیان و مراکز نیکوکاری هزینه شده است.

دبیر شورای زکات استان ادامه داد : با ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد و مؤسسات خیریه در جمع‌آوری زکات فطره، امسال 16موسسه خیریه با اخذ مجوز از دبیرخانه شورای زکات استان با ایجاد 111پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در استان فعالیت داشتند.

مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد:کلیه مؤسسات خیریه  با استفاده از صندوق‌های زکات فطره به‌صورت متحدالشکل  وزیر نظر دبیرخانه شورای زکات استان به‌صورت منسجم و منظم  اقدام به جمع‌آوری زکات فطره کردند.

صفری تأکید کرد: زکات جمع‌آوری‌شده در استان در روز عید سعید فطر  با هماهنگی بانک‌های عامل به‌حساب مددجویان و خانواده‌های نیازمند واریز و مبالغ جمع‌آوری‌شده در مساجد و مراکز نیکوکاری نیز توسط هیات امنای مساجد و تحت نظارت ائمه جماعت در اسرع وقت بین نیازمندان آن منطقه توزیع گردید. انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید