جزییات خبر

سه شنبه / ۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۶
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۵۶۶۲
گزارشگر : ۱۰۲

اجرای 5850 طرح خوداشتغالی برای مددجویان کمیته امداد لرستان

(سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۵۶

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان لرستان گفت: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری 5 هزار و 850 طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امین اله کردعلیوند معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد لرستان از اجرای 5 هزار و 850 طرح خوداشتغالی توسط این نهاد خبر داد و افزود: هزینه اجرای این طرح‌ها بالغ‌بر یک‌صد و 90 میلیارد تومان است که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره 16 بانکی تأمین‌شده است.

وی به نحوه‌ی ارائه تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی،، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می‌شود.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد با اعلام اینکه سیاست اشتغال این نهاد حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 265 طرح بااعتبار 8 میلیارد و 500 میلیون تومان درزمینه کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی، دام‌پروری اجراشده است.

کردعلیوند بابیان اینکه اجرای طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفاً درزمینهٔ کسب‌وکار برای افراد آموزش‌دیده اجرا می‌شود افزود: حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت پنج سال ادامه دارد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد به آموزش مهارت فنی و حرف‌هایی به‌عنوان اولین گام ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذیصلاح جهت ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

کردعلیوند افزود: درسال گذشته 5182 طرح اشتغالزایی در زمینه های مختلف با اعتباری بالغ بر 139 میلیاردو 900 میلیون تومان ایجاد شده است

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید