جزییات خبر

دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۵
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۵۷۸۱
گزارشگر : ۹۶

اجرای 314 طرح اشتغال‌زایی مددجویان همدانی در سه‌ماهه اول امسال

(دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری 11 میلیارد و 185 میلیون تومان تسهیلات از منابع داخلی، بانکی، منابع اشتغال روستایی و تفاهم‌نامه به مددجویان جویای کار و مستعد پرداخت‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، شهرام عابدی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و مدد به خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم‌ترین اهداف این نهاد است، افزود: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم در طرح‌های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی (توان‌افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمندسازی آنان ایفا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه اول امسال 314 مورد اشتغال ایجادشده است، گفت: درمجموع در این زمینه 11 میلیارد و 185 میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 64 مورد از تسهیلات پرداختی از منابع داخلی با مبلغ 887 میلیون تومان بوده است، ادامه داد: هفت میلیارد و 613 میلیون تومان در قالب 162 مورد تسهیلات نیز از منابع بانکی ارائه‌شده است.

عابدی در ادامه با اشاره به اینکه یک میلیارد و 795 میلیون تومان برای راه‌اندازی 40 شغل از محل منابع اشتغال روستایی به مددجویان پرداخت‌شده است، ادامه داد: ایجاد اشتغال برای مددجویان و خودکفایی آنان، گام بزرگی در توانمندسازی و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی کمیته امداد محسوب می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همدان در ادامه افزود: 23 مورد نیز تسهیلات پرداختی با مبلغ 890 میلیون تومان از محل تفاهم‌نامه بوده است.

عابدی با عنوان اینکه همکاری با مؤسسات کاریابی جهت ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد یکی از برنامه‌های اشتغال‌زایی این نهاد است تصریح کرد: در این خصوص تعداد 25 نفر از مددجویان جویای کار معرفی‌شده‌اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید