جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۹
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۵۸۸۵
گزارشگر : ۷۷

نقش خودکفایی مددجویان بر تار قالی کاشان

(یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۹

زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد کاشان بیش از 250 مترمربع فرش دستباف در سال 98 تولید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، امیر حسین شیخ استرکی، رئیس کمیته امداد اداره کاشان، کمک به رونق قالی بافی و تولید دست بافته های ارزشمند را یکی از برنامه های این اداره عنوان کرد و گفت: کاشان در تولید فرش سابقه ای طولانی و درخشان دارد و خوشبختانه زیرساخت های لازم برای این منظور در آن به اندازه کافی موجود است.
وی بافت فرش را یکی از فعالیت های اقتصادی خانه محور معرفی کرد و گفت: برای زنان سرپرست خانوار در شهرهای کوچک و روستاها درآمد حاصل از بافت قالی می تواند زمینه خودکفایی آنها را فراهم کند و هم اکنون 110 کارگاه قالیبافی به همت این زنان سخت کوش و با کمک کمیته امداد کاشان برپاست و در آن نقش خودکفایی بر تار قالی کاشان زده می شود.
شیخ استرکی با بیان اینکه کمیته امداد از سالها پیش شرایط لازم برای تولید فرش دستباف توسط زنان سرپرست خانواری که به این کار تمایل دارند را فراهم کرده است، گفت: مددجویان کاشانی در سال گذشته 250 مترمربع فرش تولید کردند.
وی ادامه داد: کمیته امداد کاشان برای حمایت از زنان قالیباف سرپرست خانوار تحت حمایت در سال 98 بیش از 700 میلیون تومان وام برای تهیه ملزومات راه اندازی دار و بافت قالی پرداخت کرد.
شیخ استرکی همچنین یادآور شد: در سال 97 نیز 600 میلیون تومان وام در این زمینه به قالیبافان تحت حمایت پرداخت شد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۹۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید