جزییات خبر

سه شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۵۹۴۰
گزارشگر : ۷۸

کسب مقام برتر کارآفرینی توسط مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی

(سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۰۴

مددجوی کمیته امداد خراسان شمالی حائز کسب رتبه برتر از جشنواره ملی فرهنگ کارآفرینی بانوان شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، این گزارش گفتگویی کوتاه باخانم رجبی از کارآفرینان برتر کمیته امداد خراسان شمالی است که در ادامه می‌خوانید.
خانم رجبی کارشناس ارشد ادبیات است، بیانی شیوا و افکاری ناب و سرشار از معرفت دارد. اولویت زندگی‌اش گسترش اقدامات فرهنگی و زیر بنایی برای جامعه است و برای همین امر وارد عرصه فعالیت‌های اقتصادی شده تا بتواند از آن طریق زمینه رشد فعالیت‌های فرهنگی را فراهم کند.
این کارآفرین نمونه می‌گوید: علاقه به هنر و صنایع‌دستی مرا به سمت آموزش‌های حرفه‌ای زیر نظر یکی از اساتید و کارآفرینان خبره استان سوق داد بعدازآن در سال 94 با دریافت 15 میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی از کمیته امداد کارم را آغاز کردم.
 وی ادامه می‌دهد: همین مقدار از کمک‌های امداد، انگیزه‌ای در من پرورش داد تا به سمت راه‌اندازی یک کارگاه بافت فرش و گلیم و سایر محصولات تولیدی باشم. داشتن برنامه‌های درست بازاریابی و فروش از طریق اینترنت باعث رونق کارم شد به‌طوری‌که توانستم محصولات کارگاهم را در نمایشگاه‌های مختلفی ازجمله در استان‌های بزرگی مانند مشهد به فروش برسانم.
این کارآفرین نمونه تعداد افرادی که برایشان به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی دارد را 15 نفر عنوان می کند و می گوید:  بخش اعظمی از فروش محصولاتم را صرف اقدامات فرهنگی می‌کنم.
وی به استفاده از هنر صنایع‌دستی در جهت رشد و تعالی فرهنگی ازجمله ترویج کتاب و کتاب‌خوانی اشاره می‌کند و می‌گوید: توانستم با کاربردی کردن هنر کتاب‌خوانی از طریق استفاده از طرح‌های کتاب در محصولات تولیدی‌ام، رتبه برتر استان را در جشنواره کتاب به‌عنوان مروج برتر کسب کنم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید