جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۵۹۶۳
گزارشگر : ۸۰
استاندار قزوین:

فرهنگ انفاق و محرومیت زدایی باید در جامعه نهادینه شود

(چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۳

استاندار قزوین گفت: انفاق و محرومیت زدایی باید به صورت توأمان فرهنگ سازی و نهادینه شود تا فقر از چهره جامعه اسلامی برچیده شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ هدایت ا... جمالی پور در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: خدمت به نیازمندان و محرومان یک کار مهم و اساسی در جامعه است چراکه این امر برخواسته از فطرت انسانی و ایمانی است.

وی ادامه داد: کمک به دیگران امری پسندیده است که ریشه در فطرت انسانی دارد از این رو همه انسان ها برای کمک به یکدگیر به اشکال مختلف تلاش می کنند.

استاندار قزوین عنوان کرد: انفاق و محرومیت زدایی باید به صورت توأمان فرهنگ سازی و نهادینه شود تا فقر از چهره جامعه اسلامی برچیده شود.

در ابتدای این دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: لازمه فقرزدایی و محرومیت زدایی کار جمعی و مردمی است چراکه مردم در هر کاری که وارد شده اند، موفقیت حاصل شده است.

مهرعلی حق گویان اضافه کرد: رسیدگی به محرومان و نیازمندان تنها با مشارکت جمعی اقشار مختلف مردم محقق می شود چراکه با حضور مردم برکت الهی نیز نصیب جامعه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کارکنان برخی ادارات استان در کمک به نیازمندان با جدیت وارد شده اند و ارقام حتی اندک و براساس میزان اعلامی کارکنانشان به صورت کسر از حقوق اِعمال می کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: این ارقام اگرچه در ظاهر اندک هستند ولی وقتی جمع می شوند در کنار هم به رقمی قابل توجه تبدیل شده و می توانند گره ای از زندگی نیازمندان بازکنند.

وی اعلام کرد: با همین کمک های کوچک خانواده های نیازمند صاحب یخچال، کولر، فرش و ... شده و یا خانواده چشم انتظار برای تهیه جهیزیه، دخترش را به خانه بخت می فرستد.    

حق گویان یادآورشد: کمک های این چنینی اقدام موقتی است ولی آنچه در خدمات و کمک های این نهاد مورد توجه جدی است، توانمندسازی محرومان است چراکه می خواهیم با ایجاد اشتغال، مددجو عزت نفس و کرامت پیدا می کند.

در ادامه لوح تقدیر جناب آقای بختیاری، ریاست کمیته امداد به جهت همراهی، همکاری و هم افزایی در جهت خدمت به نیازمندان به استاندار قزوین تقدیم شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید