جزییات خبر

سه شنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۳
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۶۰۷۴
گزارشگر : ۹۹

دو هزار فرصت شغلی(اشتغال خانگی) تا پایان امسال از طریق راهبران برای مددجویان تهران ایجاد می شود

(سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۱۳

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از ایجاد دو هزار فرصت شغلی ( اشتغال خانگی) برای مددجویان تحت حمایت تا پایان امسال خبر داد و گفت: با همکاری سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بخش خصوصی از طریق پروژه راهبران شغلی این تعداد فرصت شغلی تا پایان امسال برای مددجویان استان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین فتح‌آبادی تصریح کرد: در طرح راهبران شغلی افراد تحت حمایت می‌توانند با کمترین ریسک‌پذیری، سرمایه اندک و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درآمد کافی برسند.

وی با بیان اینکه در این طرح کسب مهارت و خودکفایی مستمر برای مددجویان استان در اولویت قرار می‌گیرد، ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با کارآفرینان بخش خصوصی منعقد شده است، در صدد هستیم این فرصت‌های شغلی را در زمینه تولید عروسک، صنایع دستی، تراش سنگ فیروزه، فرش، تولید پوشاک، پرورش دام سبک، بازاریابی و تبلیغات، تولید محتوا، آموزش ادمین اینستاگرم برای افراد تحت حمایت فراهم کنیم.

به گفته معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران در این طرح ضمن خرید محصولات به صورت حق‌الزحمه از مددجویان، آموزش و تسهیلات مالی از پنج تا ۵۰ میلیون تومان برای توسعه فعالیت کارگاهی به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت می‌شود.

فتح‌آبادی با تاکید بر اینکه بیشترین میزان پرداختی در طرح راهبران مربوط به توسعه و پرورش دام سبک است، افزود: میزان تسهیلات در این بخش ۵۰ میلیون تومان است و بیشترین متقاضیان را مددجویان ورامین و فیروزکوه به خود اختصاص داده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران به تعهد اشتغالزایی هشت هزار نفری مددجویان استان علاوه بر طرح راهبر شغلی در سالجاری اشاره کرد و گفت: ایجاد این فرصت‌های شغلی از طریق بخش کاریابی و تسهیلات کارآفرینی پیش‌بینی شده است.

فتح‌آبادی با اشاره به اینکه این نهاد در طرح کاریابی از طریق بسته‌های حمایت، کمک‌های ویژه‌ای را به کارآفرینان پرداخت می‌کند، تصریح کرد: در این بسته حمایتی پرداخت ۲۳ درصدی سهم بیمه کارفرمایی به مدت ۲ سال و پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با بهره چهار درصد و پرداخت ۶۰ ماهه به ازای جذب هر مددجو مدنظر است.

وی بیان کرد: سال گذشته کمیته امداد استان تهران  زمینه اشتغال پنج هزار و ۴۵۸ نفر با تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومان منابع مالی را از طریق بانک‌های خصوصی، دولتی، تبصره ۱۶ اشتغال روستایی و صندوق امداد ولایت فراهم کرد.

فتح آبادی خاطر نشان کرد: تسهیلات کارانگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی به ترتیب ۱۰، ۲۰ و ۵۰ میلیون تومان با سود چهار درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه به مددجویان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید