دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۷
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۸۰۵۹
گزارشگر : ۹۶
در نیمه نخست سال 99؛

ایجاد 1147 شغل برای مددجویان کمیته امداد

(دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۳۷

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه 1147 شغل از محل پرداخت تسهیلات در 6 ماهه اول امسال برای مددجویان ایجادشده است گفت: طرح‌ها در زمینه‌های خدمات، دام‌پروری، زنبورداری، صنعتی و معدنی، حمل‌ونقل، کشاورزی، فرش و گلیم، صنایع‌دستی و پرورش طیور بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بیان کرد: برگزاری آموزش‌های رایگان فنی‌وحرفه‌ای، ایجاد اشتغال برای مددجویان جویای کار و دارای توانایی، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظران متخصص، گام‌های اصلی جهت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 1147 مورد اشتغال از ابتدای سال در استان برای مددجویان تحت حمایت ایجادشده است گفت: 39 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در این زمینه پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال همواره یکی از موارد مهم و اساسی هر جامعه و صنفی به شمار می‌رود، چراکه اشتغال اصلی‌ترین راه کسب معیشت آدمی است و به شکل غیرمستقیم بر زندگی وزنده ماندن بشر تأثیرگذار است و به‌طورکلی موضوع اشتغال و پیچیدگی‌های آن در جهان پرشتاب امروز توجه بسیاری از سیاست‌گذاران، دولت‌مردان و کارشناسان را به خود جلب نموده است، گفت: اشتغال پایدار به شغل‌های گفته می‌شود که به‌صورت مستمر فعالیت داشته و دچار نوسانات شدید نشود و درواقع اشتغال پایدار نوعی از سطح اشتغال است که موجب پایداری درآمد وتامین  معیشت می‌شود.

ترکمانه با عنوان این مطلب که در حال حاضر و با توجه به  شرایط کنونی اقتصادی لزوم و ضرورت ایجاد اشتغال پایدار بسیار محسوس است، گفت: 371 مورد اشتغال از محل منابع داخلی با هزینه 4 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده است.

وی در ادامه گفت: 57 شغل از طریق پرداخت 2 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات از محل منابع تفاهم نامه بانک مهر و 603 شغل از طریق پرداخت 27 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از محل سایر منابع بانکی ایجادشده است.

مدیر کل کمیته امداد استان همدان در پایان با عنوان این مطلب که 116 مورد شغل  ایجادی در سال جاری از محل منابع اشتغال روستایی با هزینه کرد 5 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است، گفت: نظارت‌های به‌موقع و پی‌درپی نیز توسط کارشناسان حوزه خودکفایی برای راهنمایی مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین جلوگیری از انحراف طرح‌ها صورت گرفته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید