جزییات خبر

دوشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۴
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۹۷۶۸
گزارشگر : ۹۶

مردم دارالمحسنین همدان 63 درصد بیشتر از پارسال به نیازمندان کمک کردند

(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۱۴

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: همدان، نه‌تنها دارالمؤمنین و دارالمجاهدین است بلکه همواره گفته‌ام همدان دارالمحسنین است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان ضمن قدردانی ویژه از مردم شریف استان به دلیل حمایت‌های مؤثر و مستمر از نیازمندان اظهار داشت: خیرین و نیکوکاران، در 9 ماهه امسال مبلغ 87 میلیارد تومان به‌عناوین‌مختلف به این نهاد اهداء کرده‌اند که این رقم نسبت به دوره مشابه سال قبل با 63 درصد رشد همراه بوده است.

وی بابیان اینکه افزایش کمک‌های مردم بیانگر حسن اعتماد آنان به کمیته امداد و نشانگر انسان‌دوستی و فرهنگ بالای دینی مردم استان است افزود: این کمک‌ها به‌طور کامل و به‌صورت مستقیم و در سریع‌ترین زمان ممکن به نیازمندان آبرومند تقدیم شده و باعث رفع مشکلات فراوانی از زندگی این عزیزان شده است.

ترکمانه با یادآوری این مطلب که کمک‌های مردم تحت عناوین مختلفی مانند صدقه، زکات، کمک مستقیم به ایتام در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین و سایر عناوین به نیازمندان تقدیم شده تأکید کرد: کمیته امداد باهدف توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت، علاوه بر پرداخت مستمری ماهیانه به مددجویان، خدمات متنوع دیگری از قبیل ساخت مسکن، ارائه خدمات درمانی، ارائه خدمات تحصیلی و آموزشی، ایجاد اشتغال، ارائه خدمات حقوقی و قضائی، اهداء جهیزیه، پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه و ... را نیز به نیازمندان تقدیم می‌نماید که ارزش ریالی این خدمات در 9 ماهه امسال 628 میلیارد تومان بوده است.

وی بابیان اینکه خدمات ارائه‌شده به دو شکل بلاعوض و وام قرض‌الحسنه به مددجویان عزیز استان تقدیم شده است اضافه کرد: سهم کمک‌های مردمی در این خدمات قریب به 14 درصد بوده و سایر منابع لازم برای حمایت از محرومان، از محل کمک‌های دولت و مجلس و منابع اختصاصی تأمین‌شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید